olej kokosowy

INCI - COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL

JAK DZIAŁA?

Olej kokosowy wykazuje działanie nawilżające, poprawia elastyczność, łagodzi podrażnienia, chroni skórę przed działaniem czynników zewnętrznych oraz nadmierną utratą wilgoci poprzez tworzenie ochronnej warstwy na powierzchni skóry. Dobroczynny efekt oleju kokosowego wynika z zawartości w jego składzie niezbędnych dla organizmu kwasów tłuszczowych, takich jak kwas laurylowy, palmitynowy, mirystynowy, kaprylowy, stearynowy, oleinowy, linolowy i linolenowy. Obecny w oleju kwas laurylowy ma działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe oraz przeciwgrzybicze. Jest zalecany dla każdego rodzaju cery. Daje uczucie chłodu łagodząc świąd i uspokajając podrażnienia skóry. W preparatach do pielęgnacji skóry całego ciała jest polecany jako środek do walki z rozstępami i cellulitem.

SKĄD POCHODZI?

Olej kokosowy powstaje w procesie tłoczenia i podgrzewania kopry, która jest twardym miąższem kokosa, czyli orzechów palmy kokosowej. Palma kokosowa rośnie wzdłuż wybrzeży mórz tropikalnych.

CZY OLEJ KOKOSOWY JEST BEZPIECZNY?

Olej kokosowy jest bezpiecznym składnikiem produktów kosmetycznych. Nie powoduje podrażnień spojówek oczu ani skóry. Nie wykazuje działania uczulającego.