OLEJ JOJOBA

INCI - SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL

JAK DZIAŁA?

Olej Jojoba w swoim składzie zawiera witaminę E, witaminę A, witaminę F, palmitynian cetylu o właściwościach silnie nawilżających, skwalen zapobiegający utracie wody oraz fitosterole wpływające na zwiększenie elastyczności skóry i jednocześnie spowalniające tworzenie zmarszczek. Olej Jojoba łatwo wnika do skóry i nie pozostawia tłustego filmu na powierzchni naskórka. Nawilża, natłuszcza i zmiękcza skórę suchą, a regulując wydzielanie sebum może być stosowany w przypadku cery tłustej. Poza tym jest zalecany do pielęgnacji skóry trądzikowej ze względu na właściwości przeciwbakteryjne. Przyspiesza gojenie ran, podrażnień skóry oraz oparzeń wywołanych promieniowaniem słonecznym. Ze względu na działanie łagodzące podrażnienia, znajduje zastosowanie w pielęgnacji cery wrażliwej. W przeszłości olej jojoba był stosowany do leczenia nie tylko ran, ale również raków skóry.

SKĄD POCHODZI?

Olej Jojoba jest otrzymywany z nasion krzewu simondsii kalifornijskiej. Krzew naturalnie występuje w Afryce, Ameryce Południowej oraz na południu Europy.

CZY OLEJ JOJOBA JEST BEZPIECZNY?

Olej Jojoba nie został zakwalifikowany jako substancja szkodliwa i nie ma ograniczeń odnośnie stosowania w kosmetyce nawet w bardzo dużych stężeniach. Jest zatem bezpieczny.