MOCZNIK

INCI - UREA

JAK DZIAŁA?

Mocznik czyli diamid kwasu węglowego jest substancją czynną, która znalazła zastosowanie w wielu preparatach kosmetycznych. Mocznik jest jednym ze składników naturalnego czynnika nawilżającego NMF występującego w skórze ludzkiej. Jest humektantem, stąd ma duże zdolności wiązania wody intensywnie nawilżając skórę i utrzymując w niej wodę przez dłuższy okres czasu. Jest znany ze swoich zdolności keratolitycznych (rozluźnia połaczenia między komórkami naskórka, usuwa martwe komórki naskórka). W zależności od jego stężenia w preparacie kosmetycznym wykazuje różne działanie:

  • 2% – pobudza regenerację naskórka, nawilża, zwiększa ilość wody w naskórku i w takim stężeniu jest stosowany w naszych kremach przeciwzmarszczkowych,
  • 10% – nawilża oraz zmiękcza skórę i w tej proporcji występuje w naszych balsamach do ciała,
  • 30% – rozrywa wiązania wodorowe keratyny, rozluźnia naskórek zwiększając jego przepuszczalność dla substancji aktywnych w kremie, zmiękcza skórę i znalazł zastosowanie w naszych kremach do suchej oraz zrogowaciałej skóry.

SKĄD POCHODZI?

Mocznik jest substancją powstająca w organizmie ludzkim w wyniku przemiany białek. Dla celów kosmetycznych otrzymuje się go z amoniaku i dwutlenku węgla.

CZY MOCZNIK JEST BEZPIECZNY?

Mocznik jest bezpiecznym produktem znajdującym zastosowanie w kosmetykach, ponieważ jest naturalnym składnikiem występującym w skórze. Jest nietoksyczny i niealergizujący.