NCOL

NATURAL COLLAGEN

Kolagen jest białkiem obecnym w całym organizmie ludzkim. W skórze jest głównym białkiem strukturalnym i stanowi aż 72% jej suchej masy. To właśnie kolagen odpowiedzialny jest za młody wygląd naszej skóry, jej ujędrnienie i napięcie. Z wiekiem zmniejsza się ilość kolagenu w skórze, skóra staje się coraz cieńsza i pojawiają się zmarszczki, które z biegiem czasu pogłębiają się.

Kolagen stał się bardzo popularny jako suplement diety i składnik wielu kosmetyków. Wielu ludziom wmawia się, że konsumpcja kolagenu w postaci tabletek, proszków czy płynów przynosi korzyści dla skóry. Niestety, taka forma podania kolagenu ma bardzo ograniczone działanie. Niezależnie od tego, czy spożywamy go jako suplement, czy stosujemy na skórę w postaci kosmetyku, podstawowa cząstka kolagenu, tzw. tropokolagen, tworzący potrójną helisę o długości 260 nm i średnicy około 1,5 nm jest zbyt dużym, by mógł wniknąć przez pory skórne, które mają średnicę od 2 do 50 nm. W efekcie kolagen pozostaje na powierzchni skóry lub jest trawiony w naszym przewodzie pokarmowym.

Dobroczynne działanie na nasz organizm ma tylko ten kolagen, który jest produkowany przez nasze ciało z dostarczonych surowców, takich jak aminokwasy. Produkty takie jak wysokobiałkowy ser, zdrowe mięso czy ryby mogą dostarczyć tych niezbędnych składników. Spożyty kolagen, podobnie jak inne białka, zostaje strawiony w przewodzie pokarmowym i przetransportowany do różnych tkanek w postaci peptydów. Dostarczając skórze potrzebnych peptydów i aminokwasów, umożliwiamy jej produkcję nowego, własnego kolagenu, odżywiając ją w ten sposób. Warto jednak pamiętać, że bezpośrednie stosowanie kolagenu na skórę czy spożywanie go w suplementach nie dostarcza takich samych korzyści, jakie mogą przynieść odpowiednio zbilansowane produkty bogate w białko. W rzeczywistości nasze ciało najlepiej korzysta z „białka młodości”, kiedy samo je wytwarza.

Opracowana przez nas technologia produkcji naturalnego kolagenu w której łańcuchy kolagenu zostają pocięte na krótkie fragmenty białek, czyli peptydy umożliwia syntezę naszego kolagenu ze skórą. Dostarczone w kremach z kolagenu peptydy są idealnym budulcem dla nowego kolagenu. Kolagen zastosowany w naszych kremach jest niemal identyczny z kolagenem ludzkim, dlatego tworzące go peptydy/aminokwasy będą odpowiadały tym występującym w ludzkiej skórze.