MASŁO MANGO

INCI - MANGIFERA INDICA (MANGO) SEED BUTTER

JAK DZIAŁA?

Masło Mango o silnym działaniu nawilżającym chroni i odbudowuje naskórek oraz zapobiega nadmiernemu wysuszeniu skóry. Wzmacnia barierę lipidową skóry. Zmiękcza i  wygładza szorstką skórę. Masło Mango ma właściwości regenerujące, chroni i odbudowuje naskórek dlatego znajduje również zastosowanie w kosmetykach do pielęgnacji cery tłustej i mieszanej. Poza tym masło mango jest niekomedogenne. Zapobiega uszkodzeniom słonecznym będąc naturalnym filtrem ochronnym. Jest bogate w przeciwutleniacze, spowalnia degenerację komórek skóry i w ten sposób zwiększa jej elastyczność, wpływając na spłycenie zmarszczek.  Efekty działania masła mango są już zauważalne po 4-6 tygodniach regularnego stosowania.

  • 2% – pobudza regenerację naskórka, nawilża, zwiększa ilość wody w naskórku i w takim stężeniu jest stosowany w naszych kremach przeciwzmarszczkowych,
  • 10% – nawilża oraz zmiękcza skórę i w tej proporcji występuje w naszych balsamach do ciała,
  • 30% – rozrywa wiązania wodorowe keratyny, rozluźnia naskórek zwiększając jego przepuszczalność dla substancji aktywnych w kremie, zmiękcza skórę i znalazł zastosowanie w naszych kremach do suchej oraz zrogowaciałej skóry.

SKĄD POCHODZI?

Masło Mango otrzymuje się w procesie tłoczenia na zimno wysuszonych pestek mango indyjskiego, Magnificera Indica.

CZY MASŁO MANGO JEST BEZPIECZNE?

Masło mango jest bezpieczne jako składnik kosmetyków. Nie wykazano również działania uczulającego tego składnika.