KOLAGEN

INCI - COLLAGEN

JAK DZIAŁA?

Kolagen często bywa nazywany białkiem młodości. W skórze ludzkiej razem z elastyną pełni bardzo istotną funkcję nadając jej napięcie, sprężystość, elastyczność, jędrność, rozciągliwość i odporność na uszkodzenia. Wraz z postępującym procesem starzenia organizmu, komórki produkujące kolagen zwane fibroblastami, stają się coraz mniej wydolne. Już od 25 roku życia spada produkcja kolagenu w skórze, a ok. 70 roku życia praktycznie kolagen nie jest już syntetyzowany. Dochodzi do upośledzenia produkcji kolagenu, a dostarczane w naszych preparatach z kolagenem rybim aminokwasy, stanowią świetny budulec do tworzenia nowych włókien kolagenowych. Aminokwasy, przenikając do głębokich warstw skóry, mogą wbudowywać się w różne istotne struktury odbudowując tkankę. Kolagen na powierzchni skóry tworzy tzw. film, zapobiegając parowaniu wody z jej powierzchni i tym sposobem wzmacnia funkcję bariery ochronnej skóry. Poza tym, co jest niezwykle istotne, charakteryzuje się działaniem nawilżającym posiadając dużą zdolność wiązania wody.

SKĄD POCHODZI?

Kolagen jest białkiem włóknistym występującym we wszystkich organizmach wielokomórkowych. U człowieka jest składnikiem skóry, stawów, kości, a właściwie występuje prawie we wszystkich narządach, będąc czynnikiem spajającym komórki. Kolagen ludzki jest niemal identyczny z kolagenem ryb słodko i słonowodnych z których jest pozyskiwany i stosowany w naszych preparatach.

CZY KOLAGEN JEST BEZPIECZNY?

Kolagen będący głównym składnikiem naszych preparatów kosmetycznych jest pozyskiwany ze skóry ryb słodkowodnych. Jest całkowicie naturalnego pochodzenia i jest bezpieczny.